17-20 жовтня 2024 року студентами 4 курсу (ОП «Біологія») кафедри біології рослин ННЦ «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка було здійснено експедиційний виїзд до Національного природного парку «Холодний Яр».
На базі парку проходили заняття з освітньої компоненти «Лабораторний практикум» (мікологічна частина) під керівництвом доцента кафедри Вероніки ДЖАГАН та аспіранта кафедри, молодшого наукового співробітника НПП «Холодний Яр» Андрія ПЛУЖНИКА.
Студенти ознайомились з представниками осінньої мікобіоти парку та основними групами грибів, що трапляються в Холодноярських лісових масивах. В результаті обстеження території було виявлено понад 50 видів грибів різних еколого-трофічних груп, серед яких переважали дереворуйнівні базидієві гриби.
Серед цікавих знахідок особливу цінність становить знахідка рідкісного гриба – листочні кучерявої (Sparassis crispa), занесеної до Червоної книги України. До того ж, цікавою є знахідка дощовика гігантського (Calvatia gigantea) – найбільшого за розмірами гриба з групи дощовикових.
Серед їстівних грибів масово траплялась глива звичайна (Pleurotus ostreatus), а з числа отруйних – опеньок сірчано-жовтий несправжній (Hypholoma fasciculare).
Студентами було зібрано мікологічний гербарій, який поповнить колекцію грибів кафедри біології рослин. Також в польових умовах з різних частин плодових тіл було виділено в чисту культуру 6 видів грибів-ксилотрофів.
Своєрідною родзинкою експедиції стало те, що студенти мали унікальну можливість здійснити оцінку стану найстарішого дерева на території України – дуба Максима Залізняка, символа нескореного духу козацької вольниці.