Експедиційний виїзд студентів освітньої програми “Біологія”

17-20 жовтня 2024 року студентами 4 курсу (ОП «Біологія») кафедри біології рослин ННЦ «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка було здійснено експедиційний виїзд до Національного природного парку «Холодний Яр».

На базі парку проходили заняття з освітньої компоненти «Лабораторний практикум» (мікологічна частина) під керівництвом доцента кафедри Вероніки ДЖАГАН та аспіранта кафедри, молодшого наукового співробітника НПП «Холодний Яр» Андрія ПЛУЖНИКА.


Студенти ознайомились з представниками осінньої мікобіоти парку та основними групами грибів, що трапляються в Холодноярських лісових масивах. В результаті обстеження території було виявлено понад 50 видів грибів різних еколого-трофічних груп, серед яких переважали дереворуйнівні базидієві гриби.

Серед цікавих знахідок особливу цінність становить знахідка рідкісного гриба – листочні кучерявої (Sparassis crispa), занесеної до Червоної книги України. До того ж, цікавою є знахідка дощовика гігантського (Calvatia gigantea) – найбільшого за розмірами гриба з групи дощовикових.
Серед їстівних грибів масово траплялась глива звичайна (Pleurotus ostreatus), а з числа отруйних – опеньок сірчано-жовтий несправжній (Hypholoma fasciculare).

Студентами було зібрано мікологічний гербарій, який поповнить колекцію грибів кафедри біології рослин. Також в польових умовах з різних частин плодових тіл було виділено в чисту культуру 6 видів грибів-ксилотрофів.

Своєрідною родзинкою експедиції стало те, що студенти мали унікальну можливість здійснити оцінку стану найстарішого дерева на території України – дуба Максима Залізняка, символа нескореного духу козацької вольниці.

Новини

ХХХ Вшанування Героїв Холодного Яру

Холодний Яр – це місцевість, в якій все говорить про сумне й радісне минуле України. Є своєрідним унікальним огнищем сили борців за волю у різні часи. Саме тут закопане магнето, що притягує героїв. І саме у Холодному Яру ось уже 30 поспіль років, завдяки Історичному Клубу “Холодний Яр”, вшановують їх пам’ять. До когорти борців, що […]

  • Фестиваль

ХХХ Вшанування Героїв Холодного Яру

Програма заходів. 16 травня 2025 року 18.00: Будинок культури (м. Кам’янка Черкаської обл.) – концерт (Світлана Мирвода, Дмитро Лінартович, Василь Лютий Сергій Василюк, Анатолій Бабич) та презентація книг (Лариса Ніцой, Роман Коваль). 17 травня 2025 року 11.00 (с. Мельники, цвинтар) – вшанування пам’яті Головного отамана Холодного Яру та похованих в братській могилі холодноярців. 12.00 (с. […]

  • Без категорії

Школа біорізноманіття у Національному природному парку «Холодний Яр»

Запрошуємо студентів та магістрантів біологічних спеціальностей, а також аспірантів-ботаніків взяти участь у роботі Школи біорізноманіття у Національному природному парку «Холодний Яр». 19-23 травня 2025 року на базі Національного природного парку «Холодний Яр» (вул. Холодноярська, 165, с. Мельники, Черкаський р-н, Черкаська область) Захід відбуватиметься в унікальному реліктовому лісовому масиві, що має виняткове історичне та природоохоронне значення. […]

  • Науково-дослідна діяльність